Avaleht   Osavalla ajaleht   Lingid   Kontakt           


ÜLDINFO
KAART
TUNNUSTUSED
KÜLAD
VALITSEMINE
HARIDUS
KULTUUR
NOORTEKESKUS
KÄSITÖÖKESKUS
SPORT
SOTSIAALHOOLE
TERVISHOID
»TURISM
  Loodusväärtused
  Matkarada
  Hooned
  Tõstamaa mõis
  Majutus
TEENUSED
TRANSPORT
JÄÄTMED
SUFE OÜ
KALMISTUD
PROGRAMMID
LEMMIKLOOMAD
KROONIKA
PILDIGALERII
ILM TÕSTAMAAL
VEEBIKAAMERA
TRÜKISED
STATISTIKA
RÄIMEWEST
PROJEKTID
HALDUSREFORM
VALIMISED 2017

Lindi looduskaitseala

1100 ha suurune Lindi looduskaitseala asub Tõstamaa ja Audru valla piiril Pärnu-Tõstamaa maantee ääres.

Lindi sookaitseala moodustati 1981. aastal. 1999 ala laiendati: ühtseks looduskaitsealaks liideti neli kaitsealuse liigi elupaika ja Lindi soo, et hoida erinevaid taime- ja linnuliike, sookooslusi ning neid ümbritsevaid metsi. Siin on esindatud üle 20 erineva metsatüübi.

Geoloogiliselt asub looduskaitseala Pärnu madaliku edelaosas loode-kagu suunalises nõos. Lindi soo on tekkinud Litoriinamere laguunis kõrge luiteseljandikuga piiratud nõos. Toiteveed kogub soo sademetest ja Lindi ning Künnimaa ojadest, mis suubuvad Liivi lahte. Kaitseala südame moodustab Lindi raba oma väikeste maaliliste järvekestega, mis enamikus kesksuveks kaovad. Märga mudahälvestega ja üksikute laugastega lageraba piirab ribana puisraba ja servadel levib siirdesoomännik, loodeosas kasvab männi-kase segamets. Soo lõunaosa on mustika- ja jõhvikarikas, sügiseti on siin palju seeni. Soos võib  vabalt liikuda, kuid kindlasti õrnale soomaastikule kahju tekitamata. Sohu ulatuvale maasäärele minek on seevastu keelatud. 

Taimeliikidest võime kohata harilikku jugapuud, väikest käopõlle, kaunist kuldkinga, laialehist neiuvaipa, kuradi sõrmkäppa, ungrukolda.

Siin on väga omapärane linnustik, sest esineb nii rabadele kui mererannikule iseloomulikke linde: merikotkas, must toonekurg, väike konnakotkas, sookurg, sarvik-pütt, teder, tilder.

Kaitsealal ei paikne ühtegi elumaja ega haritavat maatükki.

Rabamaastikku saab nautida Lindist Kõpuni.Vaata pilte matkast Lindi looduskaitsealale.

Järgmine Pootsi park

 
Sadama tee 2, Tõstamaa, Pärnumaa 88101, tel 444 8161