Avaleht   Osavalla ajaleht   Lingid   Kontakt           


ȆLDINFO
  Kaart
  Sümboolika
  Ajalugu
  Loodus
KAART
TUNNUSTUSED
KÜLAD
VALITSEMINE
HARIDUS
KULTUUR
NOORTEKESKUS
KÄSITÖÖKESKUS
SPORT
SOTSIAALHOOLE
TERVISHOID
TURISM
TEENUSED
TRANSPORT
JÄÄTMED
SUFE OÜ
KALMISTUD
PROGRAMMID
LEMMIKLOOMAD
KROONIKA
PILDIGALERII
ILM TÕSTAMAAL
VEEBIKAAMERA
TRÜKISED
STATISTIKA
RÄIMEWEST
PROJEKTID
HALDUSREFORM
VALIMISED 2017

Loodus

 

Tõstamaa on mereäärne maa ning seetõttu väga mitmekesise loodusega: on madalat ja kõrget kallast, veidi liivast randa, ranna- ja puisniitusid, kivikülvi, liivaluiteid, põlismetsa, kauneid jõgesid. Põhjapiiril asub liigirikka taimestikuga Nätsi-Võlla raba, läänepiiril Lindi sookaitseala, on kaks suurt kala- ja mudarikast järve – Ermistu ja Tõhela.

 

Tõstamaa piiri moodustab peaaegu 50 % ulatuses sopiline paljude väikeste põhjaloode-lõunakagu sihiliste kiviste neemede ja lahesoppidega rannajoon. Merepiir on Tõstamaal Liivi lahega. Meri on madal ja saareline ning kivise põhjaga. Paljud rannaalad on kasvanud roostikku ja tihti on inimestele ligipääsmatud.

Tõstamaale jääb 55 väiksemat saart-laidu: 44 elanikuga Manija saar e. Manilaid, suurem asustamata saar Sorgu ning hulgaliselt väikseid laide (Heinlaid, Kiveslaid). Looduskaitse all on kokku 12 saart-laidu, peamiselt seal pesitsevate lindude pärast.

 

Tõstamaa ranniku ja Kihnu saare vahele jääb Liivi lahe osa Kihnu väin, mis on rahvusvahelise tähtsusega lindude koondumispaik, rändepeatus – ja puhkekoht. Rannikumeri on Euroopas ohustatud lindude pesitsusalaks.

Valla väärtuslikud maastikud
Valla looduslikud vaatamisväärsused
Tõstamaa aleviku ümbruse loodusväärtustega saad tutvuda aleviku tähistatud matkarajal.


Tõstamaa valla loodusfotod (Eve Käär)

 
Sadama tee 2, Tõstamaa, Pärnumaa 88101, tel 444 8161