Avaleht   Osavalla ajaleht   Lingid   Kontakt           


ÜLDINFO
KAART
»TUNNUSTUSED
KÜLAD
VALITSEMINE
HARIDUS
KULTUUR
NOORTEKESKUS
KÄSITÖÖKESKUS
SPORT
SOTSIAALHOOLE
TERVISHOID
TURISM
TEENUSED
TRANSPORT
JÄÄTMED
SUFE OÜ
KALMISTUD
PROGRAMMID
LEMMIKLOOMAD
KROONIKA
PILDIGALERII
ILM TÕSTAMAAL
VEEBIKAAMERA
TRÜKISED
STATISTIKA
RÄIMEWEST
PROJEKTID
HALDUSREFORM
VALIMISED 2017

Õie Jaansoo

Õie Jaansoo sündis 7. augustil 1938. aastal Mõisakülas. Vanemad elasid algselt Taageperas ja käisid sealses lossi tööl, aga soov oma talu saada oli suur ning nõnda kogutigi raha ja osteti talukoht Läti piiri lähedale. 1945. aastal asus Õie õppima Mõisaküla kooli ning lõpetas keskkooli 1956. Aasta pärast läks noor naine Tartu Ülikooli vene keelt tudeerima.

Tõstamaale õpetajaks saabus Õie aastal 1963. Vahepeal tuli tuhin peale ning neli aastat töötas ja elas Õie Tallinnas. 1970 otsustati koos abikaasa Viktoriga Tõstamaale naasta ja sellest peale kuulub Õie hing siia. Ta töötas kuni pensionini Tõstamaa keskkoolis vene keele õpetajana.

Õie on uhke oma kolme poja üle, kellest kõigist on vahvad mehed kasvanud. Marek on teinud ema kolmekordseks vanaemaks ja ka Tomekilt on peagi üllatusi oodata. Õie ise ütleb, et nüüd ta lihtsalt naudib elu ja teeb seda, mis meeldib. Kõige enam meeldib talle näitlemine ja näiteringis askeldamine. Ehk oleks ka Õiest peale keskkooli näitlejanna saanud, aga tol korral tuli julgusest puudu. Lugemine ja ristsõnad kuuluvad päeva juurde. Vokirattas osalemine hoiab keha virge. Ikka tahaks veel reisida ja maailma näha. “Tunnen jätkuvalt elu vastu huvi, sest mu hing on noor” on Õie enda kohta ütelnud.

Õie on andnud paljudele lastele eluteele kaasa vajalikud tarkused ja nakatab lavalaudadel tõstamaalasi siira ja sooja huumoriga tänaseni.

 

Allikas: Tõstamaa Tuuled, veebruar 2013

 
Sadama tee 2, Tõstamaa, Pärnumaa 88101, tel 444 8161