Avaleht   Osavalla ajaleht   Lingid   Kontakt           


ÜLDINFO
KAART
»TUNNUSTUSED
KÜLAD
VALITSEMINE
HARIDUS
KULTUUR
NOORTEKESKUS
KÄSITÖÖKESKUS
SPORT
SOTSIAALHOOLE
TERVISHOID
TURISM
TEENUSED
TRANSPORT
JÄÄTMED
SUFE OÜ
KALMISTUD
PROGRAMMID
LEMMIKLOOMAD
KROONIKA
PILDIGALERII
ILM TÕSTAMAAL
VEEBIKAAMERA
TRÜKISED
STATISTIKA
RÄIMEWEST
PROJEKTID
HALDUSREFORM
VALIMISED 2017

Õnnela Lees

Vapimärgi kavaler Õnnela Lees

Õnnela Lees sündis 12. juunil 1968. aastal Tallinnas. Tal on õde, vend ja tütar Ly-Andra.

Enne Tõstamaale tööle asumist töötas Õnnela seitse aastat Simuna rahvamaja juhatajana ning mõnda aega Käru küla rahvamaja juhataja ja õpetajana. 2002. aastal asus Õnnela tööle Tõstamaale kultuurijuhiks.Õnnela käe all tüüriti kultuurivankrit 12 aastat. Ta  juhendas lastelaulu- ja pillistuudiot. Õpetades klaverimängu, laulmist ja kitarrimängu, hiljem aitas ta kaasa noortebändi loomisele. Õnnela juhendas naisansamblit Reedene Rõõm, on juhendanud ka näiteringi ja mõned aastad folkloorirühma. Vokiratast tunnustati Tõstamaa folkloori hoidmise, edendamise ja tutvustamise eest .

„Pärnu Postimees“ kirjutas 2004: Rahvas räägib, et kui Õnnela Ida-Virumaalt Tõstamaale kolis, oleks kui õnn selle kauge maanurga õue peale astunud.

Õnnela hobideks on laulmine, näitlemine ja musitseerimine. Ta mängib ja laulab bändis Alibi duo.

Pärnumaa harrastusteatrite festivalil 2011 jagati eripreemiaid ja kuulutati välja Pärnumaa parim asjaarmastajate näitetrupp. Orgaanilise rolliesituse eest määras hindamiskomisjon eripreemia Tõstamaa näitetrupist Õnnela Leesile, kes mängis etenduses „Kujutlusvõimet peab olema“. Kahe osatäitjaga sketšilaadses näitemängus tõstis lavakunstikooli õpetaja esile Õnnela Leesi spontaanset ja orgaaniliselt hästi siduvat lavalist esinemist järgmiste sõnadega: „Tuleb nagu sorinal iseenesest ja väga nauditav on seda vaadata!“

2013. aastal aitas Õnnela maakonna tantsupidu korraldada. Naisansambliga saavutasid nad Pärnumaa vokaalansamblite päeval esimese koha.

Maakonna kultuuriinimeste poolt tunnistati Õnnela Lees 2013. aasta särainimeseks kui Tõstamaa rahvamaja juhataja, folkloorirühma Vokiratas juhendaja, mitmes ansamblis kaasategeva ning Edela-Pärnumaa lasteaedade teatrifestivali ja Pärnumaa noortebändidele suvekooli teinuna.

Vapimärk omistatakse Õnnela Leesile valla kultuurielu kujundamise ja juhtimise eest aastatel 2002 - 2014.


Allikas: Tõstamaa Tuuled, märts 2015

 
Sadama tee 2, Tõstamaa, Pärnumaa 88101, tel 444 8161